null

"Celina Osiecka. Usługi fotograficzne" - wystawa w Muzeum Warszawskiej Pragi

Drukuj otwiera się w nowej karcie
14.05.2022 11:00 - 16.10.2022 18:00
Na bladoróżowym tle czarno-białe zdjęcie kobiety z ciemnymi włosami - to samo zdjęcie obok siebie jest pokazane 5 razy, z różnokolorowym tłem. Czarny napis "Celina Osiecka. Usługi fotograficzne"
Plakat wystawy "Celina Osiecka. Usługi fotograficzne" | Autor: Materiały Muzeum Warszawskiej Pragi

Wystawa zdjęć autorki tysięcy portretów warszawianek i warszawiaków. Ekspozycja przedstawia fotografie z archiwum zakładu Celiny Osieckiej wykonane między 1962 a 2022 rokiem.

Fotografka Celina Osiecka jest autorką tysięcy portretów warszawianek i warszawiaków. W 1968 roku uzyskała tytuł Mistrza rzemiosła w dziedzinie fotografowanie, a następnie otworzyła własny zakład, który prowadzi nieprzerwanie do dziś. Od 14 maja fotografie autorstwa Celiny Osieckiej można zobaczyć nie tylko w witrynie przy ulicy Zwycięzców na Saskiej Kępie, ale także w Muzeum Warszawskiej Pragi.

Na wystawie pokazane są fotografie z archiwum zakładu Celiny Osieckiej wykonane między 1962 a 2022 rokiem, wybrane spośród tysięcy uporządkowanych alfabetycznie negatywów i odbitek. Obok fotografii portretowej i okolicznościowej, wystawa przybliża rzemieślniczy aspekt pracy fotografki – technika retuszu ołówkowego i oryginalne teczki przygotowane na egzamin czeladniczy. Zdjęcia z rodzinnego albumu Celiny Osieckiej pokazują zaś historię samego zakładu i zmieniającej się wokół niego rzeczywistości.

Wystawa czynna od 14 maja do 16 października.

Program wydarzeń towarzyszących wystawie znaleźć można na stronie Muzeum Warszawskiej Pragi.