null

Pokaż język, czyli jeszcze więcej inkluzywności

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Wielobarwna grafika zapowiadająca nowy sezon projektu POKAŻ JĘZYK
Nowy sezon w Centrum Sztuki Włączającej/ Teatr 21

Sezon 2023/2024 w Centrum Sztuki Włączającej /Teatrze 21 to druga część międzynarodowego programu interdyscyplinarnego Pokaż język. Już w tym miesiącu odbędą się m.in warsztaty i pokazy w wykonaniu brytyjskiej grupy Stopgap Dance Company.

Sezon 2023/2024 w Centrum Sztuki Włączającej /Teatrze 21 to druga część międzynarodowego programu interdyscyplinarnego Pokaż język. Tym razem w centrum uwagi będą języki alternatywnej motoryki i neuroróżnorodności.

Przed nami artystyczna podróż przez kolejne po języku Głuchych i języku nie-ludzkim sposoby porozumiewania się, które pozwalają myśleć o języku i komunikacji w sposób wielowymiarowy, odkrywczy, zabawny, awangardowy, zaskakujący! Jeśli uznamy, że umiejętności komunikacyjne możemy przypisać osobom i istotom, które nie porozumiewają się jedynie za pośrednictwem tego, co uznajemy za ludzką mowę czy pismo, ale za pomocą ruchu, rytmu, fal dźwiękowych, dotyku, spojrzenia, pauzy, ciszy, gestykulacji, a nawet za pośrednictwem skomplikowanych interakcji z technologią, świat stanie się bardziej przyjazny i otwarty. Taką sztukę będziemy Wam pokazywać

-  zapowiadają organizatorzy. W ramach programu “Pokaż język” Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21 zaprosiło do Warszawy Chrisa Pavię, jednego z czołowych choreografów i tancerzy z zespołem Downa na świecie, związanego od lat z grupą Stopgap Dance Company. Zespół po raz pierwszy wystąpi w Polsce i na zaproszenie Centrum Sztuki Włączającej pokaże dwie swoje głośne prace.

Więcej o projekcie “Pokaż język” można przeczytać na stronie www.teatr21.pl.