null

Centrum Sztuki Włączającej - pierwszy dom Teatru 21

Drukuj otwiera się w nowej karcie
na scenie aktorzy i aktorki z zespołem Downa, siedzą w kółku, na głowach mają girlandy z kwiatów, na pierwszym planie aktorka trzymająca girlandę w rękach
Spektakl Statek Miłości Teatru 21 | Autor: Marta Ankiersztejn

Po 17 latach działalności Teatru 21 i wielu latach zabiegań o stałą siedzibę, na warszawskiej Pradze Północ otwiera się Centrum Sztuki Włączającej. Zapraszamy na specjalne wydarzenia, które zaplanowano na ten listopadowy weekend.

W świeżo wyremontowanym lokalu niedaleko warszawskiego placu Hallera (ul. Skoczylasa 10/12) swoje miejsce znajdzie społeczna instytucja kultury skoncentrowana na sztuce osób z niepełnosprawnościami. Huczne otwarcie Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21 zaplanowano na weekend 18-20 listopada. 

Zapraszamy Was na weekend otwarcia, w trakcie którego będziemy chcieli nie tylko przeciąć z Wami wstęgę i wprowadzić do naszego nowego, włączającego domu.

- czytamy na stronie Centrum Sztuki Włączającej. W programie Weekendu Otwarcia m.in. premiera polskiego wydania książki Lennarda J. Davisa “Ustanawianie normy”, które Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21 wydaje w ramach swoje serii “Odzyskiwanie obecności”, nie zabraknie też sztuk wizualnych, poezji i muzyki.  

Teatr 21 działa na kulturalnej scenie już od 2005 roku. Założony początkowo jako amatorska grupa działająca przy szkole specjalnej, ewoluował w stronę profesjonalnego teatru zatrudniającego aktorów i aktorki z niepełnosprawnościami (głównie z zespołem Downa i autyzmem). W ostatnich latach jego działalność znacząco się poszerzyła.