null

Zaśpiewajmy w Chórze POLIN

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Chór ze śpiewającymi osobami w Muzeum POLIN. Przed śpiewającymi słuchająca publiczność
Autor: fot. M. Jaźwiecki

Społeczny chór działający przy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN prowadzi nabór do nowego projektu, poświęconego doświadczeniu wojny w Ukrainie. Bardzo mile widziane są osoby migranckie i uchodźcze z Ukrainy mieszkające w Warszawie.

Chór POLIN zaprasza osoby zainteresowane wspólnym działaniem – młodsze i starsze, śpiewające amatorsko i profesjonalnie, przedstawicieli i przedstawicielki różnorodnych grup mniejszościowych. Zaproszenie skierowane jest zarówno do osób, które brały udział w poprzednich projektach, jak i do tych, które chcą dołączyć do chórowej społeczności. 

Podczas spotkań warsztatowych porozmawiamy o doświadczeniu wojny w Ukrainie z różnych perspektyw: osób migranckich z Ukrainy mieszkających już wcześniej w Polsce, osób uchodźczych, które w tym dramatycznym czasie znalazły tu schronienie, ale też mieszkańców i mieszkanek Warszawy, którzy i które w różny sposób reagowali i reagowały na to wydarzenie, przyjmowali i przyjmowały gości w swoich domach, angażowali się i angażowały w różnorodne akcje pomocowe.

Projekt obejmuje cykl bezpłatnych warsztatów łączących narzędzia sztuki opowiadania, muzyki i performansu oraz trzy finałowe występy. Spotkania warsztatowe będą odbywały się od 18 października, we wtorki i czwartki w godzinach wieczornych, w siedzibie muzeum. Na grudzień zaplanowane są pokazy publiczne. 

Zgłoszenia do 11 października lub wyczerpania limitu miejsc. Wszystkie szczegóły na stronie Muzeum