null

20. Cinemaforum - święto krótkich metraży

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Napis Cinemaforum na białym tle w kolorze cieniowanego złota, rozrzucony w czterech linijkach
Autor: Materiały organizatora

Pokazy filmowe, wydarzenia edukacyjne, spotkania z ludźmi kina - wszystko to na jubileuszowym Międzynarodowym Forum Filmów Krótkometrażowych, współfinansowanym przez m.st. Warszawę.

Międzynarodowe Forum Filmów Krótkometrażowych odbywa się w Warszawie już po raz dwudziesty. Mimo pandemii festiwal udało się zorganizować stacjonarnie.

Pokazy filmów odbywają się w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki: 3 i 4 listopada prezentowane są filmy nominowane do Nagród im. Jana Machulskiego, a 5 i 6 listopada - produkcje startujące w Międzynarodowym Konkursie Krótkometrażowych Filmów Fabularnych.

Cinemaforum to także pozakonkursowe pokazy filmów nagradzanych na najważniejszych festiwalach na świecie:

AMERICAN SHORTS – to prezentacja amerykańskiego krótkiego kina przygotowana wspólnie z American Film Festival;

BAFTA 2021 – to przegląd brytyjskich filmów krótkometrażowych nominowanych do tej prestiżowej nagrody;

OBERHAUSEN INTERNATIONAL SHORT FILM FESTIVAL – to tradycyjna już prezentacja repertuaru jednego z najbardziej prestiżowych festiwali kina krótkometrażowego na świecie, od kilku lat będącego festiwalem partnerskim CINEMAFORUM;

MISTRZOWIE – to pokaz specjalny krótkich filmów zrealizowanych przez wielkich, światowych reżyserów. 

Całość uzupełni przegląd norweskiego kina krótkometrażowego przygotowany wspólnie z AMANDUS Film Festival w Lillehammer, w ramach projektu „Polish-Norwegian Film Festivals Cooperation”.

7 listopada odbędzie się ceremonia finałowa, podczas której ogłoszeni zostaną zwycięzcy Nagród im. Jana Machulskiego oraz laureat GRAND PRIX Międzynarodowego Konkursu Krótkometrażowych Filmów Fabularnych. W trakcie gali będzie miał miejsce także finał Mazowieckiego Konkursu Scenariuszowego SCRIPT WARS. 

Debaty towarzyszące Cinemaforum można obejrzeć na VOD Warszawa.