null

Młodzi o młodych, czyli niezbędnik filmowy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Kadr z filmu "Przypadek Jana Pampucha"

Można już korzystać z zestawu 10 filmów krótkometrażowych i materiałów edukacyjnych skierowanych do nauczycieli oraz uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych. Zapraszamy na platformę VOD Warszawa.

Filmy zostały wyselekcjonowane przez zespół ekspertek Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, według klucza „młodzi o młodych”. Prezentowane filmy i przygotowane do nich materiały poruszają istotne dla młodzieży kwestie – relacje rodzinne, konflikty z rówieśnikami, uzależnienia, życie codzienne w dobie mediów społecznościowych.

Obejrzeć można zarówno filmy fabularne, jak i dokumentalne i animowane, wielokrotnie nagradzane na festiwalach filmowych.

Jednym z filmów jest „Przypadek Jana Pampucha” (reż. Mikołaj Piszczan, w roli tytułowej Sebastian Stankiewicz). To historia niespodziewanej afery, którą wywoła skromny sprzedawca zabawek, Jan Pampuch. Wywieszając baner reklamowy swojej firmy nie spodziewał się, że podzieli społeczność i sam będzie musiał zażegnać wojnę, by przetrwać i funkcjonować dalej.