null

Poznajmy się lepiej! Warsztaty dla młodych

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza

Jesteś młodą osobą i pochodzisz z Polski lub Ukrainy? Chcesz rozwinąć kompetencje dialogu i umiejętności słuchania? Na specjalne warsztaty międzykulturowe zaprasza Centrum Myśli Jana Pawła II, instytucja kultury Miasta Stołecznego Warszawy. Udział w dwudniowych zajęciach jest bezpłatny.

Podział na „my” i „oni” mamy głęboko zakorzeniony w naturze, co nie znaczy, że nie możemy nad tym pracować i się zmieniać. Wspierać dialog i wspólne zrozumienie

- tak organizatorzy zachęcają do udziału w dwóch warsztatowych dniach – 17 i 18 lipca.

w atmosferze dialogu porozmawiamy o ważnych tematach, takich jak: modele mentalne, uprzedzenia, stereotypy, przekonania oraz o ich wpływie na nasze myślenie i zachowania. Przyjrzymy się naszym wartościom i emocjom. Popraktykujemy dialog, w tym uważne słuchanie i poszanowanie cudzych opinii. Popracujemy nad tematem nieporozumień i konfliktów oraz sposobów ich rozwiązywania. Zastanowimy się jak lepiej rozumieć innych i.... siebie samego. Porozmawiamy o tym, jak relacje międzykulturowe (interkulturowe) mogą wzbogacać nasze życie. Poćwiczymy, popraktykujemy, wymienimy się doświadczeniami. Będziemy przełamywać bariery kulturowe i językowe.

Metody pracy:

– warsztat dialogowy (siedzenie w kręgu),
– mini wykłady tematyczne,
– ćwiczenia w parach i grupowe,
– praca z kartami (np. emocji).

Warsztaty będą prowadzone w języku polskim.

Szczegóły na stronie Centrum Myśli Jana Pawła II.