null

Co się stało z nogą Sarah Bernhardt w Komunie Warszawa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
13.12.2022 18:00 - 13.12.2022 21:00
W tle kilka zdjęć kobiety oraz kobiecej nogi. Na biało tekst: "Teatr Komuna Warszawa, Co się stało z nogą Sarah Bernhardt, Justyna Wielgus. Justyna Lipko-Konieczna".
Co się stało z nogą Sarah Bernhardt w Komunie Warszawa

Co się stało z nogą Sarah Bernhardt” to pierwsza część tryptyku z cyklu “Anatomia teatru”.

W cyklu “Anatomia teatru” wzięte pod lupę zostaną uszkodzenia ciała w ich związkach z tym, co teatralne, nieteatralne i okołoteatralne... Nie jest to oczywiście jedynie ironiczne nawiązanie do słynnego teatralnego tryptyku Krystiana Lupy, a raczej pytanie o możliwość transgresji w podmiotowym, a nie przedmiotowym ujmowaniu ciała i ucieleśnienia w teatrze. Przypadek uszkodzonej w wyniku wypadku na scenie, utraconej i zagubionej nogi wielkiej diwy teatru Sarah Bernhardt staje się punktem wyjścia do opowieści o historiach różnych nóg, tych, które już po niej kroczą, a także tych, które cały czas czekają na swoje sceniczne entrée... Podążając za utraconą nogą Sarah Bernhardt, nogą, która staje się tu protagonistką i przewodniczką, dowiemy się o trudnej miłosnej relacji między aktorem, aktorką i sceną.
 
Komuna Warszawa zaprasza wszystkich na pierwszy performans opowiadany z perspektywy nóg z nadzieją, że nie przejdziecie obok niego obojętnie.

źródło: Komuna Warszawa

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.