null

Cudów moc – koncert charytatywny w Promie Kultury

Drukuj otwiera się w nowej karcie
02.12.2022 19:00 - 02.12.2022 21:00
Zdjęcie młodej dziewczyny.
Cudów moc

„Anioły są wśród nas, abyśmy nie musieli liczyć tylko na siebie!” pisał ks. Twardowski. Gdy życie poddaje nas tak ciężkiej próbie jaką jest choroba dziecka, ich obecność staje się wartością nie do przecenienia... – mówi mama Julii.

W lutym 15-letnia Julia doznała udaru, którego następstwem są niedowład połowiczy prawostronny i afazja mieszana, jak również znacznie obniżona ostrość widzenia oraz niedowidzenie połowicze. Choć od tamtego wydarzenia minęło już pół roku, Julia nadal wymaga bardzo intensywnej rehabilitacji. Kontynuuje naukę chodzenia, walczy o powrót władzy w prawej ręce, konieczne są zajęcia z neurologopedą, neuropsychologiem, opieka terapeuty i psychiatry. Koszty całomiesięcznej rehabilitacji są ogromne, ale jej rodzice nie zamierzają rezygnować, bo nie wyobrażają sobie innego niż szczęśliwe zakończenia tej historii. Julia ma założone konto w fundacji „Zdążyć z pomocą”, a dzięki pomocy wielu wspaniałych osób, organizowane są również zbiórki, z których dochód przeznaczany jest na rehabilitację Julii. Taki cel ma też koncert charytatywny, który jest nie tylko wspaniałą formą pomocy, ale też wydarzeniem, które doda jej skrzydeł i pozwoli choć na jeden wieczór przerwać monotonię codziennych zajęć.    

Wystąpią: 
Anna Maria Jopek, Jacek Prokopowicz, Filip Siejka, Antek Sojka, Lalu Slavicka, Wieża Bajzel, Damian Ukeje, Julia Zarycka

Koncert na stronach Promu Kultury

Sprawdź lokalizację na mapie