null

Wspólny cykl Nagrody Literackiej i Dwutygodnika

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zrzut ekranu ze strony dwutygodnik.com przedstawiający rysunek komiksowy z kobietą na niebieskiej kanapie wpatrującą się w swoją twarz w lusterku

W ramach współpracy z naszym tegorocznym Partnerem - magazynem „Dwutygodnik” powstają teksty dedykowane współczesnej literaturze, m.in. dziecięcej, warszawskiej czy poezji.

Na stronie dwutygodnik.com znajdziecie już tekst autorstwa Justyny Sobolewskiej pt. „Miasto w ruchu”. Przewodnicząca Jury Nagrody Literackiej zaproponowała ciekawą analizę zmieniającego się obrazu stolicy opisywanej w książkach.

Agnieszka Sowińska napisała o literaturze dla dzieci, trendach, najciekawszych tytułach ostatnich lat oraz o tym, że książka nie zawsze musi nas czegoś uczyć. Przeczytajcie koniecznie esej naszej jurorki pt. „Konsternacja” i śmiech”.

O zmaganiach autorów nowej prozy z rzeczywistością, przeszłością i ziemią pisze Monika Ochędowska w tekście zatytułowanym „Reklamówki”. Autorka zauważa, że „debiutujący w ostatnim czasie prozaicy w dużej mierze porzucili krytykę na rzecz sondowania milenijnego entuzjazmu i jego utopii”.

Kolejne publikacje:

„Rzeczy w mroku” – Marek Zaleski przybliża czytelnikom „Przewóz” Andrzeja Stasiuka.

„Botoks i detoks” – Natalia Sajewicz recenzuje komiks Wandy Hadegorn i Oli Szmidy „Twarz, brzuch, głowa”.

„Skupianie uwagi” – o ludowości w literaturze polskiej pisze Antonina Tosiek.