null

Czeski Dzień na Placu Defilad

Drukuj otwiera się w nowej karcie
08.07.2022 19:00 - 08.07.2022 23:00
Na tle czeskiej flagi, zdjęcie świetnie bawiących się muzyków. Na biało tekst: "Czeski dzień, z okazji czeskiej prezydencji w radzie unii europejskiej, 8 lipca, godzina 19".
Czeski Dzień na Placu Defilad

W drugiej połowie roku Czechy obejmują prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Z tej okazji zapraszamy wszystkich Warszawiaków do wspólnej zabawy na płycie Placu Defilad.

W gorący lipcowy wieczór Plac Defilad wypełni się dźwięczną czeszczyzną!

Na spotkaniu Mariusza Szczygła z popularną czeską pisarką i scenarzystką Haliną Pawłowską dowiemy się czy największy czechofil wśród polskich reportażystów słusznie nazwał ją „najzabawniejszą kobietą w Republice Czeskiej”. Fragmenty z książek Haliny Pawlowskiej : Dzięki za każde nowe rano (org. Díky za každé nové ráno) i Zdesperowane kobiety postępują desperacko (org. Zoufalé ženy dělají zoufalé věci) przeczyta aktorka Teatru Rozmaitości, Maria Maj.
 
Nietuzinkową oprawę muzyczną zapewnią młodzi, entuzjastyczni czescy muzycy, Police Symphony Orchestra. W letni wieczór nie będziemy Was męczyć Smetaną, piwo w szklankach wzburzą Wam czeskie i światowe hity w symfonicznych aranżacjach.
 
Klimat z syfonicznego płynnie przejdzie w czeskie covery polskich przebojów. Do tańca premierowo zagra DJ SZCZYGIEŁ!
 
źródło: Plac Defilad

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.