null

Człowiek w Centrum - cykl wydarzeń w Centrum Myśli Jana Pawła II

Drukuj otwiera się w nowej karcie
04.12.2023 10:00 - 08.12.2023 22:00
Na beżowym tle narysowane poziome czarne linie. Na nich narysowane postaci ludzkie. Ich sylwetki wypełnione są różnymi kolorami
Materiał organizatora

Z okazji 75. rocznicy ogłoszenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela, Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza na trzy wieczory filmowe oraz dwa nowe podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Powszechna Deklaracja Praw Człowieka i Obywatela to najważniejszy i pierwszy tego rodzaju dokumentu przyjęty przez ONZ i społeczność międzynarodową. W rocznicę jej uchwalenia obchodzimy w Warszawie Tydzień Praw Człowieka.

W dniach 4-8 grudnia w Centrum Myśli Jana Pawła II odbędą się 3 wieczory filmowe (po nich – zapraszamy na rozmowę z gośćmi) oraz premiery dwóch nowych odcinków podcastu „Słuchając drogi”.

Program wydarzeń cyklu Człowiek w Centrum:

Wieczory filmowe

 • 5 grudnia (wtorek) godzina 18:00 – „Na pełny etat”.
  Gościem wieczoru będzie Marek Szymaniak – reportażysta, autor książek: „Zapaść. Reportaże z mniejszych miast”, „Urobieni. Reportaże o pracy”, z którym porozmawiamy m.in. o przepracowaniu, czyli jednej ze współczesnych formach niewolnictwa.
 • 7 grudnia (czwartek) godzina 18:00 –„Aida”(2020).
  Film będzie punktem wyjścia do rozmowy na trudny temat konfliktów etnicznych i zbrodni ludobójstwa w Europie.
 • 8 grudnia (piątek) godzina 18:00 – „Prześwietlenie”(2022).
  Gościnią  spotkania będzie Elmira Abasbekowa z Fundacji dla Wolności, asystentka rodzin uchodźczych, z którą porozmawiamy o sytuacji migrantów i ich integracji w ramach wspólnot lokalnych.

Wstęp na pokazy filmowe jest bezpłatny.

Premiery podcastów „Słuchając drogi”

 • 4 grudnia – „Drugi człowiek zmienia wszystko” – rozmowa z Joanną Mielczarek, dyrektorką Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.
 • 8 grudnia – „Bez miłości nie ma praw człowieka” – rozmowa z adwokatem dr. Tomaszem Snarskim.

Więcej informacji – na stronie Centrum Myśli Jana Pawła II.