null

Czytelnia POLIN: ks. Adam Boniecki "Oddech dla duszy"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
21.06.2023 18:00 - 21.06.2023 19:30
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Grafika zapowiadająca spotkanie z ks. Adamem Bonieckim o książce "Oddech dla duszy"
Muzeum POLIN zaprasza na spotkanie

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza na rozmowę na temat książki pt. "Oddech dla duszy”. Z ks. Adamem Bonieckim i Michałem Olszewskim rozmawiać będzie Katarzyna Kubisiowska. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Harde.

Blisko 90-letni ks. Adam Boniecki to jedna z najważniejszych postaci polskiej kultury. Duchowny, publicysta, przez wiele lat redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego", ale również, a może przede wszystkim, duchowy przewodnik kilku pokoleń Polaków. Mimo upływu lat nadal pozostaje aktywnym uczestnikiem debaty publicznej. Co przyciąga nas do słynnego marianina, to pogoda ducha.

Zachowałem optymizm między innymi dzięki nieustannej pracy z ludźmi – opowiadał w jednym z wywiadów. – W znacznym stopniu mogłem uczestniczyć życiu tzw. normalnych ludzi. Proste z pozoru kwestie: samodzielne przygotowywanie sobie posiłków, życie, z misją od przełożonych, poza klasztorem, praca na własne utrzymanie itd. mogą być lekcją życia, również duchowego

“Oddech dla duszy" to wybór tekstów ks. Adama Bonieckiego z książek i "Tygodnika Powszechnego". Łączą je nadzieja, dojrzały optymizm, spokój i uważność spojrzenia.

źródło: Muzeum POLIN