null

Czytelnia POLIN: To, czego inni nie mogą zobaczyć.

Drukuj otwiera się w nowej karcie
06.12.2023 18:00 - 06.12.2023 19:30
Muzeum POLIN
Zdjęcie podświetlonego ekranu na tle którego widać dłonie osoby w rękawiczkach trzymającą klisze ze zdjęciami z powstania w getcie warszawskim
Klisza z powstania w getcie warszawskim

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza na rozmowę na temat książki pt. "To, czego inni nie mogą zobaczyć. Fotograficzne świadectwo z obu stron muru getta warszawskiego 1943". Z Aleksandrą Sobiecką i Zuzanną Schnepf-Kołacz rozmawiać będzie Iwona Kurz. Wstęp wolny.

"To, czego inni nie mogą zobaczyć. Fotograficzne świadectwo z obu stron muru getta warszawskiego 1943" 

Dwa albumy połączone w jednym boksie, prezentujące dwie wyjątkowe klisze z w większości niepublikowanymi dotąd zdjęciami z powstania w getcie warszawskim. Album Zbigniewa Leszka Grzywaczewskiego prezentuje unikatowe zdjęcia ze środka objętego powstaniem getta, gdzie fotograf pracował jako strażak. Zdjęcia uzupełnia wspomnienie o ojcu Macieja Grzywaczewskiego i artykuł komentujący fotografie autorstwa Jacka Leociaka. Album Rudolfa Dameca zawiera zdjęcia wykonane wzdłuż muru getta po stronie "aryjskiej" podczas powstania. Zdjęcia uzupełnia wspomnienie o fotografie autorstwa wnuczki, Aleksandry Sobieckiej, i artykuł autorstwa Barbary Engelking.