null

Dobre kreski: Martyna Bolanowska

Drukuj otwiera się w nowej karcie
29.10.2023 12:00 - 29.10.2023 16:00
Lengrenówka, Brzozowa 6/8a
Grafika zapowiadająca wystawę rysunkow Martyny Bolanowskiej
Wystawa w Lengrenówce 27-29.10

Lengrenówka, oddział Muzeum Karykatury im. E. Lipińskiego, zaprasza na kolejną solową wystawę z cyklu „Dobre kreski". Tym razem zaprezentowane zostaną prace Martyny Bolanowskiej. Wystawa będzie czynna w weekend 27-29 października.

Do zamku Lengrentario ukrytego w brzozowym gąszczu, zapukał tajemniczy gość. W wypracowaną przez robactwo szczelinę drewnianej ościeży wsunął pożółkłą kopertę i oddalił się. Na kopercie widniał adresat: Hrabia von Filutto.

Drogi Hrabio,
przesyłam w twe ręce pakiecik rysunków, wykonanych przez moją chorą siostrzenicę. Powierzyła mi je matka nieszczęsnej, a moja najdroższa siostra. Uczyniła to w obawie przed porywczym małżonkiem, który groził pogrzebaniem rytów w płomieniach. Jakąż rozpaczą obarczył by biedaczkę - wzdryga mnie na samą myśl o podobnym okrucieństwie.
Rysunki przedstawiają nietoperza o niepokojąco ludzkich cechach... Wierzę jednak, że ujrzysz w nich więcej niźli demona i uczynisz mej siostrzenicy honor...
Twój oddany sługa...
[w tym miejscu atrament rozmyty]

Martyna Bolanowska (1992) urodzona w Kielcach, obecnie mieszka i pracuje w Poznaniu. Publikuje w Internecie jako "Ptaszek powiedział mi, że". Jej komiksy w druku pojawiły się w antologii "Ciut", "Zeszytach Komiksowych" oraz samodzielnie w ramach Poznańskiego Festiwalu Sztuki Komiksowej. Lubi szyć diy-owe zinki, szczególnie mini serię „Dracutela”.

Lengrenówka to oddział Muzeum Karykatury. Wystawa będzie czynna w dniach 28-29 października, wernisaż odbędzie się w piątek 287października o godzinie 18.00. Wstęp wolny.