null

Dobre kreski: Tomasz Trzaskalik i jego „Kwarantanna”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
19.11.2023 12:00 - 19.11.2023 16:00
Lengrenówka, Muzeum Karykatury, Brzozowa 6/8a
Dobre kreski: Tomasz Trzaskalik

Muzeum Karykatury zaprasza na pop-upową wystawę Tomasza Trzaskalika w ramach cyklu pod nazwą „Dobre kreski". Prace można zobaczyć w Lengrenówce – pracowni Muzeum Karykatury, przy ulicy Brzozowej. Wstęp wolny.

„Kwarantanna” to bezpretensjonalny cykl codziennych, humorystycznych pasków komiksowych, zainicjowany w marcu 2020 roku, podczas pandemii COVID-19.

To osobisty, niemal intymnym zapis codzienności, który można traktować jako rodzaj dziennika z rozszerzonym dostępem. W dobie mediów społecznościowych wszyscy posiadamy ciągły wgląd w życie naszych znajomych, niekiedy nawet w czasie rzeczywistym. Autobiograficzne paski komiksowe stanowią próbę moderowania tego wglądu i są (mam nadzieję) wstępem do dłuższej formy graficznej, w ramach której lepiej poznamy autora i jego ogląd świata.

„Dobre kreski" to solowe wystawy utalentowanych twórczyń i twórców ilustracji, komiksów i rysunków satyrycznych; osób autorskich, które istotnie zaznaczyły swoją obecność na rynku książkowym, w prasie, internecie i środowisku artystycznym.