Dominik Płociński: Inny wymiar słuchania w Promie Kultury

19.12.2022 19:00 - 19.12.2022 21:00

Dominik Płociński – wielokrotnie nagradzany na prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach, znakomity wiolonczelista, solista i kameralista.

Obecnie pracuje jako koncertmistrz wiolonczel w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Jest członkiem zespołów: Herbert Piano Trio oraz Hashtag Ensemble. Płocinski ukończył studia na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Andrzeja Bauera. Głównym polem jego działalności artystycznej jest muzyka XX i XXI wieku, za której interpretację jest szczególnie ceniony. W programie spotkania pojawią się fragment dzieł, które weszły do kanonu muzyki XX wieku, a także kompozycje najnowsze. Nie zabraknie również fragmentów muzyki J.S.Bacha. W przygotowanym specjalnie na „Inny Wymiar Słuchania” programie, w niezwykły sposób spotkają się różne muzyczne światy, muzyka klasyczna z muzyką współczesną.

O muzyce, artystycznych pasjach i twórczych planach będzie rozmawiał Jacek Hawryluk.

Inny wymiar słuchania na stronach Promu Kultury

Sprawdź lokalizację na mapie