null

Blizny. Prawdziwa historia „królików" z Ravensbrück - spotkanie z książką

Drukuj otwiera się w nowej karcie
18.04.2024 12:00 - 18.04.2024 13:30
Dom Spotkań z Historią, Karowa 20
Okładka książki "Blizny. Prawdziwa historia „królików" z Ravensbrück”
Dom Spotkań z Historią

Zapraszamy na spotkanie z Martą Grzywacz, autorką książki „Blizny. Prawdziwa historia „królików" z Ravensbrück”. Spotkanie odbędzie się w Domu Spotkań z Historią, wstęp wolny.

Reportaż Marty Grzywacz to rzecz o nazistowskim okrucieństwie, sile przetrwania i odwadze kobiet - młodych polskich działaczek ruchu oporu, poddanych wyniszczającym eksperymentom pseudomedycznym w obozie koncentracyjnym nad jeziorem Schwedt. Książka została nagrodzona w 2023 roku Ołówkiem Kazimierza Moczarskiego przez Młodzieżowy Klub Historyczny im. Kazimierza Moczarskiego.

Marta Grzywacz to dziennikarka prasowa, radiowa i telewizyjna, publicystka historyczna. Publikuje w „Gazecie Wyborczej” i „Newsweeku”, pisze głównie o historii XX wieku. Do tej pory ukazały się jej trzy reportaże historyczne: „Obrońca skarbów. Karol Estreicher w poszukiwaniu zagrabionych dzieł sztuki” (PWN), „Nasza pani z Ravensbrück. Historia Johanny Langefeld” (W.A.B) oraz „Blizny. Prawdziwa historia „królików” z Ravensbrück” (W.A.B). Obecnie przygotowuje dla Wydawnictwa Czarne reportaż o Archiwum Getta Warszawskiego.

Źródło: DSH.

Wydarzenie zapewnia następujące udogodnienia