null

Dzieci z Jedwabnego Szlaku na VOD Warszawa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
twarz dziewczynki w barwnym, odświętnym hinduskim stroju, u dołu grafiki różowy pasek z logo platformy VOD Warszawa

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy zaprasza młodych widzów oraz ich rodziców, opiekunów i nauczycieli na premierę wyjątkowego serialu na platformie VOD Warszawa. Dzieci z Jedwabnego Szlaku - dziesięć autentycznych historii dziewczynek i chłopców z odległych krajów leżących wzdłuż dawnej drogi handlowej pomiędzy Chinami a Bliskim Wschodem i Europą.

Jak wyglądałby świat, gdyby było w nas mniej uprzedzeń, a więcej zainteresowania i wrażliwości? Czy nabrałby jeszcze więcej barw i stał się bardziej sprawiedliwy? Czy byłoby w nim więcej empatii? Co sprawia, że mimo różnic kulturowych, jesteśmy takimi samymi ludźmi? To tylko kilka pytań, które warto zadać podczas wspólnych seansów z dziećmi. 

Każdy z odcinków serialu „Dzieci z Jedwabnego Szlaku” to inna historia, inny bohater lub bohaterka. Łączy ich walka o marzenia i ogromna determinacja, by żyć w zgodzie ze swoimi przekonaniami oraz dzielnie stawiać czoła przeciwnościom losu. 

Wielokrotnie spotykałem dzieci na obszarach dotkniętych konfliktami lub ubóstwem, gdzie dorośli zrobili wszystko, co mogli, aby usunąć wszelką nadzieję z ich codziennego życia. W każdym takim miejscu były dzieci, które podejmowały wyzwania rzucane im przez świat i próbowały zmieniać swoje życie na lepsze. O tym właśnie mówią te filmy: jest to hołd dla dzieci, które żyją swoją pasją.

– mówi Jens Pedersen, jeden z reżyserów serialu. 

Do poszczególnych odcinków serialu Centrum Kultury Filmowej przygotowało materiały edukacyjne – wskazówki dla nauczycieli i rodziców, jak wykorzystać filmy do pracy i rozmowy z dziećmi. Można z nich korzystać bezpłatnie.