null

Dziedziniec Kultury - koncert Krzysztofa Cugowskiego, Natalii Kukulskiej oraz finalistów konkursu Zaśpiewajmy.pl

Drukuj otwiera się w nowej karcie
27.08.2021 20:30 - 27.08.2021 22:00

Dziedziniec Kultury to cykl wakacyjnych, bezpłatnych koncertów, organizowanych już po raz czwarty przez Narodowe Centrum Kultury. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest twórczość Stanisława Lema, literackiego patrona roku.

27 sierpnia 2021: LEMISJA – koncert Krzysztofa Cugowskiego, Natalii Kukulskiej oraz finalistów konkursu Zaśpiewajmy.pl.

Krzysztof Cugowski to wybitny polski muzyk rockowy i współzałożyciel oraz wieloletni wokalista rockowego zespołu Budka Suflera. Nagrał z nim wiele albumów studyjnych i płyt koncertowych. Zespół występował na wielu scenach polskich i zagranicznych, w tym m.in. w Carnegie Hall w Nowym Jorku. W 2014 rokuKrzysztof Cugowski został odznaczony przez prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski nadanym za wybitne zasługi dla polskiej kultury i za osiągnięcia w pracy artystycznej i twórczej. W maju 2020, z rąk ministra kultury, otrzymał najwyższe odznaczenie państwowe w dziedzinie kultury i sztuki, złoty medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich piosenkarek. Od lat wierna muzyce elektronicznej eksperymentuje też z akustycznymi, a nawet symfonicznymi formami. 

Wstęp wolny. Streaming online dostępny na profilu FB Narodowego Centrum Kutury

Miejsce: ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, przed siedzibą Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

źródło: Narodowe Centrum Kultury