null

Dziel się i korzystaj - Spółdzielna Kultury ma zasoby

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na jasnym tle po jednej stronie grafiki - trzy rzędy pustych krzeseł w kolorze żółtym, czerwonym i niebieskim. Po prawej stronie na krzesłach - narysowane 2 postaci siedzące na krzesłach. Napis "Krzesła do dzielenia, krzesła do działania"
Autor: m.st. Warszawa/Ola Jasionowska

W ramach Spółdzielni Kultury instytucje, organizacje, grupy nieformalne i wszyscy chętni, nieodpłatnie dzielą się swoimi zasobami - przestrzenią, sprzętem, produktami kultury.

Organizujesz piknik sąsiedzki, ale nie wiesz skąd wziąć stoły i krzesła? Szukasz darmowej przestrzeni na lokalny projekt? Prowadzisz instytucję/organizację i starasz się wspierać pomysły mieszkańców, ale twój budżet jest ograniczony?

W Spółdzielni Kultury znajdują się zasoby, które możesz pożyczać nieodpłatnie na organizację działań lokalnych/kulturalnych/społecznych, które są niekomercyjne i otwarte dla mieszkańców Warszawy. Z zasobów Spółdzielni może korzystać każda osoba, realizująca działania na powyższych zasadach, na rzecz społeczności lokalnej. Każdy też może dodać do bazy swoje zasoby. Korzystanie z zasobów jest bezpłatne.

Dzięki działalności Spółdzielni organizacje, instytucje oraz osoby prywatne mogą podzielić się tym co mają, aby pomóc mieszkańcom i mieszkankom Warszawy w niekomercyjnych działaniach lokalnych.

W ramach dostępnych zasobów można skorzystać z: przedmiotów i sprzętu, przestrzeni, mobilnych wystaw tematycznych, umiejętności. Wszystkie zasoby dostępne są na stronie Spółdzielni.

Spółdzielnia Kultury powstała z inicjatywy dzielnicowych domów kultury.