null

Dziewczynka ze skrzypcami znów rusza w podróż

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: Albert Roca Macia

Teatr Baj zaprasza na kolejne pokazy „Dziewczynki ze skrzypcami” - spektaklu według tekstu noblisty Jona Fossego, w reżyserii Ewy Piotrowskiej. W marcu sztuka będzie grana sześć razy, jeszcze można kupić bilety. Polecamy!

Ewa Piotrowska sięga po tekst najważniejszego dzisiaj norweskiego dramatopisarza – Jona Fossego, który w ubiegłym roku otrzymał literacką Nagrodę Nobla. Fosse słynie głównie z twórczości dla dorosłych i to ona odnosi największe sukcesy na europejskich scenach. Polska inscenizacja napisanej przez noblistę “Dziewczynki ze skrzypcami” jest jedną z pierwszych skierowanych do młodego widza. 

Była sobie pewnego razu mała dziewczynka, która lubiła grać na skrzypcach. Dodatkowo posiadała rzadką umiejętność. Kiedy zakrywała oczy dłonią, mogła widzieć to, o czym akurat wówczas myślała (...)

Dziewczynka, która lubiła grać na skrzypcach, wyrusza na poszukiwania swojego taty. Droga, którą przemierza prowadzi przez morze, skały, lasy. Natura jest jej przeszkodą, ścieżką i lustrem jednocześnie. Jej emocje odbijają się w szumie fal, blasku zorzy polarnej i fruną z wiatrem. Muzyka, której bezgranicznie zaufała, wyznacza jej ścieżkę do uwięzionego przez rozpacz i mrok taty. W tym onirycznym, nastrojowym, niezwykle bogatym wizualnie i muzycznie przedstawieniu najważniejsza jest podróż.

Podróż przez nieopisane piękno natury oraz przez kalejdoskop emocji i wrażeń – także tych trudniejszych i ciemniejszych, z którymi przychodzi nam się zmagać. Podążamy za Dziewczynką ze skrzypcami, która jest naszym przewodnikiem i otwiera przed nami swój leksykon wrażliwości.

Spektakl jest przeznaczony dla widzów od 10 roku życia. Szczegóły na stronie Teatru Baj.