null

Dowiedz się więcej o edukacji kulturalnej w Warszawie

Drukuj link otwiera się w nowej karcie

Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem „Edukacja kulturalna w Warszawie”, który jest efektem wspólnej pracy praktyków i praktyczek edukacji kulturalnej w stolicy. Dokument, prezentowany na niedawnym Forum Edukacji Kulturalnej, został przetłumaczony na język angielski i ukraiński, wszystkie wersje językowe są dostępne na naszej stronie.

W 2020 roku zakończył się Warszawski Program Edukacji Kulturalnej (WPEK), w ramach którego prowadzono szereg działań i inicjatyw wspierających rozwój praktyk edukacyjnych w obszarze kultury, koordynowanych wspólnie przez Biuro Kultury i Biuro Edukacji, przy wsparciu innych biur Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy). Program został poddany ewaluacji, której wyniki wykorzystano do zainicjowania prac nad nową propozycją kierunków rozwoju edukacji kulturalnej w Warszawie.

Dokument „Edukacja kulturalna w Warszawie" jest drogowskazem dla realizatorek i realizatorów, w tym nauczycielek i nauczycieli, dyrektorów i dyrektorek szkół. Wskazuje, w jaki sposób dobierać metody, zespoły, narzędzia, by skutecznie rozwijać talenty i rozbudzać pasje.   

W dokumencie znajdą Państwo rekomendowane zadania, ale także sposoby działania i metody pracy, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane w instytucjach kultury. Liczymy, że będą inspiracją i drogowskazem podczas planowania działań w obszarze edukacji kulturalnej w Waszych instytucjach. 

Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem “Edukacja kulturalna w Warszawie”. Poniżej, w załącznikach, trzy wersje językowe – polska, angielska i ukraińska.

Załączniki: