null

Eko-aktywny Muranów. Wykład

Drukuj otwiera się w nowej karcie
12.12.2023 18:00 - 12.12.2023 19:30
Otwarta Kolonia, Górczewska 15A
Grafika zapowiadająca wydarzenie: Eko-aktywny Muranów
Festiwal "Muranów leży nam na sercu"

W ramach Festiwalu „Muranów leży nam na sercu” odbędzie się kolejne spotkanie architektoniczne. Tym razem wykład oraz dyskusja dotyczyć będą problematyki zrównoważonego rozwoju Muranowa i zagospodarowania przestrzeni publicznych uwzględniając adaptację do zmian klimatycznych. Wstęp wolny. Projekt jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Prezentacja związana będzie z projektami eko-aktywnego zagospodarowania terenów Muranowa, tj. Skweru B. Lacherta, skweru J. Gorzechowskiego, ul. Smoczej, które wykonywali studenci i studentki Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej pod okiem prelegentki - dr inż. arch. Magdaleny Grochulskiej-Salak. Przedmiotem dyskusji będzie analiza potrzeb przestrzennych, społecznych i środowiskowych w kształtowaniu przyszłości Muranowa wobec zmian klimatycznych oraz omówienie studenckich propozycji dla "rozbetonowania" Muranowa.

Wstęp wolny. Na miejscu dostępny będzie tłumacz języka migowego. Budynek jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Cykl spotkań, dyskusji i debat o architekturze Muranowa to część Festiwalu „Muranów leży nam na sercu”, który od tego roku koncentruje się nie tylko wokół sąsiedzkiego świętowania, ale także wokół odkrywania charakteru i różnorodności osiedla. Tworzy on przestrzeń do poznawania kultury Muranowa, zarówno tej materialnej, jak i niematerialnej – stanowiącej genius loci osiedla.

Projekt jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa