null

EkoEksperymentarium – wystawa w Muzeum Warszawskiej Pragi

Drukuj otwiera się w nowej karcie
17.11.2022 - 26.02.2023
Grafika przedstawiająca dziecko o blond włosach z rakietą tenisową. Obok na niebiesko tekst: "Eko Eksperymentarium ".
EkoEksperymentarium w Muzeum Warszawskiej Pragi

Od 17 listopada Muzeum Warszawskiej Pragi będzie gościć stworzoną przez zespół kuratorski Mamy Projekt wystawę EkoEksperymentarium. Przybliża ona proste sposoby na to, jak być eko w domu na co dzień. W salonie będziemy szukać sposobów na oszczędzanie energii, w łazience dbać o każdą kroplęwody, w kuchni dzielić się sposobami na gotowanie zero waste, a w sypialni przeglądać rzeczy i zastanawiać nad tym, dlaczego warto mieć mniej.

Wystawa będzie wzbogacona o program wydarzeń towarzyszących, w ramach którego odbędą się zarówno warsztaty w muzealnej Pracowni Rzemieślniczej przy użyciu materiałów alternatywnych (Piniatex) i materiałów recyklingowych (skóra wtórna, stare elementy mebli, resztki tapicerskie), jak i zajęcia o działaniach przyczyniających się do wzrostu ekologiczności i świadomości ekologicznej miasta i jego mieszkańców. Znana i lubiana akcja Zrób sobie prezent odbędzie się w tym roku 3 grudnia. Ideą jest własnoręczne przygotowanie podarunków dla siebie i bliskich. Tegoroczna edycja będzie inspirowana wystawą EkoEksperymentarium. Wykonywaniu prezentów towarzyszyć będzie idea zero waste i pomysły na recycling posiadanych przedmiotów.

Wystawa stanowi część projektu EkoEksperymentarium.pl prowadzonego pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska i jest opracowana zgodnie z podstawą programową. Lekcje towarzyszące wystawie odbywają się od wtorku do piątku w godzinach: 9:00, 10:00, 11:00, 12:00 oraz 13:00.

Rejestracja

źródło: Muzeum Warszawy

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.