Eksperymentalny wtorek - Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu

10.08.2021 20:00 - 10.08.2021 21:00

To już drugi rok z rzędu, gdy Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu odbywa się w cieniu pandemii. 21 koncertów tegorocznej edycji, podzielonych na cykle: orkiestrowy (czwartki), familijny (soboty), kameralny (niedziele) obficie czerpać będzie z różnorodności geograficznej, z dialogu kompozytorów z różnymi tradycjami. W cyklu Eksperymentalnych wtorków usłyszymy i zobaczymy natomiast, jak na wyzwania teraźniejszości i problemy dzisiejszego człowieka reagują kompozytorzy współcześni.

Na hasło „postinternet” wielu osobom włos się jeży na głowie. Przedrostek „post-”, choć sugeruje koniec i to, co się dzieje „po” internecie, w rzeczywistości odnosi się do krytyki samego medium. Twórczość określona tym mianem czerpie z sieciowego rezerwuaru: filmików, dźwięków, obrazów, memów, ironizuje i tematyzuje wpływ internetu na codzienne życie. Koncert Ensemble Kompopolex, tria pochodzącego z Wrocławia i dbającego o całościowe muzyczne przeżycia, będzie poruszał wątki wyobcowania, nadmiaru informacji, skrajnych emocji i życia po pandemii.

Festiwal im. Franciszka Wybrańczyka Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu >>>