Eksperymentalny wtorek - Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu

17.08.2021 20:00 - 17.08.2021 21:00

To już drugi rok z rzędu, gdy Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu odbywa się w cieniu pandemii. 21 koncertów tegorocznej edycji, podzielonych na cykle: orkiestrowy (czwartki), familijny (soboty), kameralny (niedziele) obficie czerpać będzie z różnorodności geograficznej, z dialogu kompozytorów z różnymi tradycjami. W cyklu Eksperymentalnych wtorków usłyszymy i zobaczymy natomiast, jak na wyzwania teraźniejszości i problemy dzisiejszego człowieka reagują kompozytorzy współcześni.

Program:

Anna Sowa "Faster " na flet, perkusję, gitarę elektryczną, głos, syntezator i elektronikę
Zofia Dowgiałło "Tempus Imperfectum" na flet i elektronikę
Ricardo Eizirik "music while waiting / music while working" na czworo instrumentalistów i troje amplifikowanych performerów
Julia Mihály "Disappointment Diaries" na flet, skrzypce, altówkę, syntezator, sampler, elektronikę i wideo

Festiwal im. Franciszka Wybrańczyka Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu >>>