Eksperymentalny wtorek - Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu

24.08.2021 20:00 - 24.08.2021 21:00

To już drugi rok z rzędu, gdy Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu odbywa się w cieniu pandemii. 21 koncertów tegorocznej edycji, podzielonych na cykle: orkiestrowy (czwartki), familijny (soboty), kameralny (niedziele) obficie czerpać będzie z różnorodności geograficznej, z dialogu kompozytorów z różnymi tradycjami. W cyklu Eksperymentalnych wtorków usłyszymy i zobaczymy natomiast, jak na wyzwania teraźniejszości i problemy dzisiejszego człowieka reagują kompozytorzy współcześni.

Pandemia wyostrzyła potrzebę dotyku i fizycznej bliskości. Głód cielesności od wielu lat pojawia się także w muzyce współczesnej pod postacią doświadczania jej innymi zmysłami niż słuch, wprowadzania na estradę gestów, skupienia na ciele. Dobrze wiedzą to Anna Kwiatkowska, Mikołaj Pałosz i Adam Kośmieja, tworzący Flow Unit 3. Zespół specjalizuje się w wykonawstwie nowej muzyki.

Festiwal im. Franciszka Wybrańczyka Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu >>>