null

Podwójny jubileusz - Ewa Błaszczyk w Teatrze Studio

Drukuj otwiera się w nowej karcie
aktorka w pomarańczowym garniturze trzyma zapalonego papierosa, w tle wielkoformatowe czarno-białe fotografie przedstawiające mężczyzn
Ewa Błaszczyk w monodramie "Oriana Fallaci" | Autor: Krzysztof Bieliński

Aktorka Ewa Błaszczyk uczciła swój jubileusz 45 lat pracy artystycznej na scenie Teatru Studio, w monodramie “Oriana Fallaci”. Spektakl był pokazany podczas teatralnego maratonu z okazji 50-lecia Studio.

W monodramie “Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam” Ewa Błaszczyk wciela się w jedną z najbardziej wyrazistych dziennikarek swojej epoki.

Fallaci tłumaczyła zawsze, że pisze o wojnie, bo wojna odsłania w ludziach to, co jest prawdziwe. Obnaża ich piękno i brzydotę, tchórzostwo i odwagę. Mówiła, że rozumie ludzi lepiej w stanie wojny niż w czasie pokoju. Inspiracją dla monodramu były także osobiste fragmenty Listu do nienarodzonego dziecka. Bolesna rozmowa z kimś, kto nie istniał. Tym razem osobista wojna. Bohaterka opowiada o sobie „w chwili, w której umarła”, w momencie przejścia. O najtrudniejszych doświadczeniach opowiada nie tylko rewolucjonistka, ale także kobieta.

 – czytamy w opisie spektaklu na stronie teatru.. Monodram z tekstem Remigiusza Grzeli miał swoją premierę blisko pięć lat temu. W niedzielę 12 czerwca odbył się pokaz  jubileuszowy z okazji 45-lecia pracy artystycznej Ewy Błaszczyk. Spektakl był częścią maratonu teatralnego na 50-lecie Teatru Studio

Aktorka wszechstronna

Ewa Błaszczyk jest aktorką teatralną i filmową, piosenkarką. Występowała na kilku warszawskich scenach, od 1994 roku jest związana z Teatrem Studio. Jako aktorka śpiewająca występowała w operach i spektaklach muzycznych Ryszarda Peryta oraz własnych recitalach, z których część można było oglądać w Teatrze Studio. Śpiewa głównie piosenki Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Jana Wołka, Jacka Kleyffa, Wojciecha Młynarskiego oraz Jacka Janczarskiego. Aktorka aktywnie angażuje się w działalność charytatywną, prowadzi Fundację Akogo?, która pomaga dzieciom z urazami neurologicznymi.