null

Festiwal Literacki "Umagicznienie" w Bibliotece Wawerskiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
07.05.2022 11:45 - 08.05.2022 20:00

W drugi majowy weekend, w Kulturotece w Falenicy nie lada gratka dla miłośników fantastyki, kaligrafii i dawnego rzemiosła. Biblioteka Wawerska zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na fantastyczne spotkania, pokazy, warsztaty i animacje, przygotowane z okazji 130 rocznicy urodzin J.R.R. Tolkiena oraz Roku Romantyzmu Polskiego.

Program wydarzenia jest niezwykle bogaty i zróżnicowany. Organizator zaplanował szereg atrakcji dopasowanych do wieku i możliwości uczestników, zarówno tych zainteresowanych fantastyką, jak i miłośników historii, sztuki czy prac ręcznych. Podczas festiwalu będzie można nauczyć się języków Śródziemia i posiąść trudną sztukę kaligrafii, posłuchać o kryminalnych wątkach w "Balladynie" lub wspólnie pobawić się w Wiosce Tolkienowskiej wraz z postaciami z Tolkienowskiego Uniwersum.

Dzieci i dorośli wezmą udział w grze terenowej i w grach RPG oraz będą zdobywać nagrody w konkursach wiedzy o Tolkienie. Uczestnicy dowiedzą się jak własnoręcznie wykonać kolczugę i zaprojektować własny herb oraz ile Tolkiena jest w "Harry’m Potterze”, "Grze o tron” i "Wiedźminie".

Amatorzy kina wraz z autorami filmu obejrzą fanowską ekranizację "Wiedźmina" - "Pół wieku poezji później", a miłośnicy muzyki poznają twórcę opery fantasy "Violemi – The Slave of Delusion". Częścią imprezy będzie wystawa ręcznie wykonanych ksiąg z międzynarodowej akcji "Przepisujemy Tolkiena", w której udział wzięło 13 tysięcy osób z całej Polski i zagranicy.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem: animatorzy@bibliotekawawer.pl.

Pełny program wydarzenia znajduje się na stronie i w mediach społecznościowych Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy i partnerów: Stowarzyszenia Miłośników Śródziemia "Ennorath", Warszawskiego Domu Kaligrafii, Semper Fidelis Res Publicae, Piórem i Pazurem oraz Academy International Wawer i Wawerskiego Wolontariatu Bibliotecznego.

Kulturoteka w Falenicy przy ul. Walcowniczej 2

Godziny: 7 maja 2022 r.: 11.45 - 21.00 ; 8 maja 2022 r.: 11.45 - 20.00

Festiwal Literacki "Umagicznienie" został objęty Patronatem Medialnym przez "Nową Fantastykę".