null

9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Drukuj otwiera się w nowej karcie
24.09.2022 - 02.10.2022
Rysunek, na nim tygrys i szop przybijający sobie żółwika, wokół ich dłoni biały napis: "Razem mamy supermoc". Na górze tekst: "Kino dzieci, 9. międzynarodowy festiwal filmowy, w kinach: 24.09-2.10, online: 6-23.10".
Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Tegoroczna edycja wydarzenia dla młodych i najmłodszych widzów odbędzie się ponownie w formule hybrydowej. W programie - niemal 160 filmów do obejrzenia w kinach i prawie 120 tytułów dostępnych online.

MFF Kino Dzieci to wydarzenie skierowane do dzieci od 4. roku życia oraz ich opiekunów. Ideą, która od początku – czyli od 2014 roku – przyświeca festiwalowi, jest udostępnianie szerokiej publiczności wartościowych filmów, które wyróżniają się walorami edukacyjnymi, artystycznymi oraz produkcyjnymi.

W programie znajdzie się 12 zróżnicowanych tematycznie i gatunkowo sekcji (w tym jedna poświęcona opiekunom), wypełnionych dokumentami, filmami aktorskimi i animowanymi. Nowością jest sekcja z norweskimi dokumentami wybranymi specjalnie dla młodych widzek i widzów. Sekcja Droga na północ – dokumenty z Norwegii jest finansowana z Mechanizmu Finansowego EOG oraz ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jak co roku Kino Dzieci przybliży kinematografię wybranego rejonu, tym razem – wraz z partnerem tej sekcji, czyli Ambasadą Królestwa Niderlandów w Warszawie – nadamy filmową Pocztówkę z Niderlandów.

W ramach Konkursu głównego zobaczymy, a jurorzy ocenią, najciekawsze międzynarodowe produkcje. Niezmiennie, publiczność festiwalowych miast w plebiscycie wskaże najlepszy film festiwalu Kino Dzieci. Składy jurorskie ocenią również tytuły w Konkursie filmowych odkryć i w Konkursie krótkich dokumentów.

Ponadto w programie: spotkania z reżyserkami i reżyserami filmów oraz aktorkami i aktorami dziecięcymi, wstępy do filmów przygotowane przez edukatorów i edukatorki / ekspertów i ekspertki, warsztaty i bogactwo materiałów online. Forma wszystkich aktywności towarzyszących festiwalowi dostosowana będzie do obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

źródło: Kino Dzieci