null

Festiwal Grand OFF przyznał nagrody

Drukuj otwiera się w nowej karcie
uroczystość wręczenia nagrody Grand OFF, na pierwszym planie aktorka Magdalena Zawadzka

Jedenaście nagród dla najlepszych filmów oraz twórców i twórczyń 16. Festiwalu Grand OFF wręczono podczas sobotniej gali w Teatrze Syrena. Specjalne wyróżnienie za całokształt twórczości odebrała aktorka Magdalena Zawadzka.

Do udziału w 16. Festiwalu Grand OFF im. Witolda Kona – Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata – zgłoszono 3523 filmy ze 120 krajów. Spośród nich wybrano ponad 200, z których wyselekcjonowano dokładnie 55 filmy nominowane w 11 kategoriach.

Nominowane filmy obejrzała i oceniła międzynarodowa kapituła składająca się z ponad 80 znawców kina, a nagrodzone tytuły poznaliśmy w sobotę, podczas uroczystej gali Grand OFF.

Najlepszy Scenariusz – Sweetie Pie (Francja) Alexandra Naoum

Najlepsza Reżyseria – Moja trumna (Polska) Maciej Marczewski

Najlepsze Zdjęcia – Hey, Gunesh! (Gruzja) Marita Tevzadze, Ana Jegnaradze

Najlepszy Montaż – The BLACK ChristS. Far From Justice (Niemcy) Monica Manganelli

Najlepsza Scenografia – The land of destroyed ski jump hill (Ukraina) Tetiana Nahirniak

Najlepsza Aktorka – Irene Maiorino, La Luce Oltre La Gabbia (Włochy) w reż. G.Ambrosino 

Najlepszy Aktor –  Mark Tilton, Better Men (Francja) w reż. Guillaume Doucet 

Najlepsza Fabuła – Off Side (Francja) Sophie Martin

Najlepszy Dokument – La Lixiera (the dump) - the invisibles' dignity (Włochy) Guido Galante, Antonio Notarangelo

Najlepsza Animacja – Sagiso (Stany Zjednoczone), Claire Layne

Najlepszy Film Polski – Po pierwsze, reż. Adam Hartwiński.

Festiwal Grand Off jak co roku przyznał nagrodę za całokształt twórczości. Tym razem otrzymała ją aktorka filmowa i teatralna Magdalena Zawadzka, która ma na swoim koncie ponad 400 ról teatralnych, telewizyjnych i filmowych. 

Pierwszy teatrem, do którego Magdalena Zawadzka została zaangażowana po dyplomie w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, był Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy. W tym samym czasie debiutowała na estradzie w kabarecie „Dudek”. W Teatrze Dramatycznym zagrała wiele znaczących, głównych ról, m.in.: Rosaurę w „Życie jest snem”, Ofelię w „Hamlecie”, Reganę w „Królu Learze”, Iwonę w „Iwonie, księżniczce Burgunda”, Muszkę w „Skizie”, Dyzię w „Kubusiu Fataliście”. Grała później w Teatrze Polskim i w Ateneum, gdzie ma angaż do dziś. Zawadzka występuje też gościnnie w Och-Teatrze, w Teatrze Polonia, występowała w Teatrze Capitol i przez wiele lat w Teatrze Scena Prezentacje. 

Fotorelacja z sobotniej uroczystości wręczenia nagród jest do obejrzenia na profilu FB Grand Off

Wybrane filmy nagrodzone można obejrzeć w poniedziałek, 5 grudnia o godzinie 17:00 w Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy” (ul. Indiry Gandhi 9, Warszawa).