null

Festiwal "Kamera Dawida" - w kinach i online

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Czerwone i niebieskie napisy oraz poziome pasy w odcieniach tych kolorów na białym tle.

Festiwal inauguruje polska premiera filmu "Na Granicy", szwajcarsko-francuskiej produkcji w reżyserii Mano Khalila, o widzianych oczami dziecka dramatycznych losach mniejszości - w tym również Żydów - w ogarniętej nacjonalistyczną gorączką Syrii lat 80.

19. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej "Kamera Dawida" to najstarszy i największy tego typu festiwal w Polsce, a także jeden z pierwszych w Europie. Festiwal jest przeglądem najnowszego kina międzynarodowego z konkursem fabuł i dokumentów poruszających szeroko rozumianą „tematykę żydowską”.

Tegoroczne wydarzenie odbędą się w formie hybrydowej. Festiwal odbywać się będzie w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, warszawskich kinach oraz online.

W programie - konkurs fabuł i dokumentów oraz liczne sekcje tematyczne czy retrospektywy twórców. Tegoroczna edycja to: 16 projekcji, 50 filmów, 30 premier oraz 7 wydarzeń specjalnych (m.in. warsztaty filmowe i translatorskie, wystawa fotograficzna, webinar).

W dniach 15-30 listopada zapraszamy stacjonarnie do Muzeum POLIN, Kina Helios Blue City, Kina Amondo, FINA oraz na platformy online: VOD Warszawa, Vimeo-WJFF, Ninateka oraz na Tokfm.pl.

Program festiwalu >>>