null

XIV Festiwal Koncerty Urodzinowe Chopina

Drukuj otwiera się w nowej karcie
22.02.2023 12:00 - 01.03.2023 22:00
Na tle niebieskiego nieba namalowany portret Fryderyka Chopina. Napis Koncerty urodzinowe Chopina Imagine war is over XIV edycja festiwalu 22 lute - 1 marca
Autor: materiały organizatora

8-dniowy festiwal muzyczny z okazji urodzin kompozytora, który odbywa się między 22 lutego a 1 marca (w dniach między dwiema datami urodzin kompozytora).

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji festuwalu jest cytat z utworów Johna Lennona - "Imagine: War is Over".

Koncerty Urodzinowe Fryderyka Chopina to nie tylko koncerty z muzyką solenizanta, ale przede wszystkim dla niego. W tym roku organizatorzy kładą duży nacisk na muzykę ukraińską i pomoc ukraińskim muzykom w promocji ich twórczości w Warszawie, czyli ich nowym domu. Fryderyk Chopin był także uchodźcą i znalazł się w podobnej sytuacji jak nasi bracia i siostry zza wschodniej granicy.

Organizatorem festiwalu jest  Stowarzyszenie Smolna, we współpracy z Towarzystwem im. Fryderyka Chopina.
Początek festiwalu to: msza w intencji Fryderyka w kościele św. Krzyża, gdzie złożono jego serce, a następnie koncert w Pałacu Staszica, światowej sławy pianisty, Jakuba Kuszlika. Codziennie zaś, o godzinie 19:00 lub 20:00 w Salonie Chopina, przy Smolnej 14 odbywają się kameralne koncerty, zarówno z muzyką samego Chopina, jak i improwizacjami na jego motywach. W czasie festiwalu będzie można usłyszeć dużo muzyki wokalnej w wykonaniu ukraińskiego zespołu Vilni oraz instrumentów takich jak skrzypce, gitara czy bandura. Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert sióstr Dallagnese z Wenecji, któremu patronuje Ambasada Włoch, w sali koncertowej Polskiego Wydawnictwa Muzycznego przy ul. Fredry.

Koncerty odbywają się w lokalizacjach: Smolna 14, Bracka 25, Fredry 8, Koszykowa 63.

Na część koncertów wstęp jest bezpłany, na pozostałe z nich bilety kosztują 10/20 zł.

Więcej informacji – na stronie Festiwalu.

Sprawdź lokalizację na mapie