null

Królewskie spotkania z teatrem i muzyką

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na różowo-pomarańczowym tle zdjęcie ze spektaklu teatralnego odbywającego się przy Arkadach Kubickiego. Spektakl ogląda publiczność. Napis Królewskie Arkady Sztuki Festiwal Teatru i Muzyki 2023
Autor: materiały organizatora - Zamku Królewskiego w Warszawie

W piątek 4 sierpnia rozpoczyna się czternasta edycja Królewskich Arkad Sztuki. Wydarzenia teatralne i muzyczne potrwają do 26 sierpnia, odbywać się będą w Arkadach Kubickiego i Ogrodach Królewskich. Festiwal współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

W programie festiwalu – jak co roku – znalazły się spektakle teatralne i koncerty. Nie zabraknie też specjalnych wydarzeń dla dzieci. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. 

Wieczory z teatrem

Festiwal rozpocznie pokaz monodramu biograficznego o Zuzannie Ginczance. Agnieszka Przepiórska wciela się w nim w rolę młodej żydowskiej poetki, która stoi u progu kariery literackiej, jednak gdy świat zdaje się już leżeć u jej stóp, wybucha II wojna światowa.

“Pan i Pani O!” to komedia bez słów, w której zespół Teatru Pantomimy Mimo jedynie ruchem i gestem mistrzowsko odwzorowuje uczucia i emocje dwojga samotnych, poszukujących miłości ludzi.

W spektaklu “Echa” Teatr Migro z Krakowa zabierze nas z kolei w podróż do świata wielu kultur, narodowości i wyznań – Kresów Wschodnich sprzed wojny i po niej. To nie tylko barwna opowieść o przeszłości, ale również zaproszenie do przyjrzenia się własnym korzeniom i głębszego zastanowienia się nad rolą, jaką pełnią one w naszym życiu.

Wieczory z muzyką

Cykl spotkań muzycznych rozpocznie się od koncertu “Młynarski – Kocham cię, życie” w wykonaniu Katarzyny Żak z zespołem.

W ramach kolejnej muzycznej odsłony festiwalu wystąpi Piotr Baron – jeden z najwybitniejszych polskich saksofonistów jazzowych –  wraz ze swoim kwintetem. Artyści zaprezentują program z ich ostatniego albumu Wodecki Jazz.

Inną propozycją muzyczną jest recital wokalno-fortepianowy w wykonaniu śpiewaka operowego Rafała Bartmińskiego oraz pianisty Roberta Marata.

Wyjątkowo ciekawie zapowiada się koncert muzyki Roberta Schumana i Antonína Dvořáka w wykonaniu orkiestry Warsaw Camerata. Koncert poprowadzi dyrygent Paweł Kos-Nowicki, a jako solista wystąpi Tomasz Strahl – jeden z najwybitniejszych polskich wiolonczelistów.

Arkady Sztuki Dzieciom

Na najmłodszych miłośników sztuki czekają dwa rodzinne warsztaty teatralno-muzyczne z cyklu Arkady Sztuki Dzieciom przygotowane przez Żoliborski Dom Kultury oraz dwa spektakle w wykonaniu Teatru Scena 96.

Pierwsze z wydarzeń dla najmłodszych widzów odbędzie się 5 sierpnia. Warsztaty muzyczne “Dzień dobry, muzyko” rozpoczną się w samo południe.

Szczegółowy program Królewskich Arkad Sztuki jest dostępny na stronie Zamku Królewskiego w Warszawie.