null

Mały Koneser - Festiwal wydawnictw dla dzieci i młodzieży

Drukuj otwiera się w nowej karcie
09.04.2022 11:00 - 10.04.2022 18:00

W weekend 9-10 kwietnia w Centrum Praskie Koneser spotkać będzie można najlepszych polskich wydawców książek dla dzieci i młodzieży. W programie festiwalu są także warsztaty, spotkania i debaty prowadzone przez cenionych twórców i entuzjastów literatury dziecięcej.

Polska szkoła ilustracji znana jest na całym świecie. Książki polskich twórców odnoszą międzynarodowe sukcesy, zdobywają nagrody w najważniejszych konkursach w Bolonii, Bratysławie, Lizbonie czy koreańskim Nami, zagraniczni wydawcy biją się o prawa do nowości. Na dwa dni Centrum Praskie Koneser zamieni się w scenę dla tych, którzy kreują polskie i światowe gusta oraz tworzą warunki do powrotu najlepszych tradycji lat 60 i 70, pozwalając jednocześnie na twórcze działanie młodych artystów.

Szczegółowy program festiwalu znajduje się w wydarzeniu na Facebooku.

Wydarzenie zaplanowane jest jako dwujęzyczne i otwarte dla rodzin ukraińskich, dla których Warszawa stała się nowym domem.

Wstęp na targi jest wolny. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, obowiązują zapisy pod adresem mailowym: malykoneser@gmail.com.