Festiwal Młode Horyzonty po raz 10.

30.09.2023 12:00 - 08.10.2023 23:55
różne lokalizacje + online
Na ciemnogranatowym tle wielki ptak, a na nim dziecko, w radosnym okrzyku i z uniesionymi rękami
Młode Horyzonty 2023

10. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Młode Horyzonty rozpocznie się już 30 września w kinach w 20 miastach Polski, będzie też dostępna online. W jubileuszowej odsłonie festiwalu pokazanych zostanie ponad 160 filmów dla młodej i dorastającej widowni.

Festiwal Filmowy Młode Horyzonty odbywa się w Warszawie, we Wrocławiu oraz kilkunastu miastach w Polsce, a od 2020 roku – również online. Podczas naszego wydarzenia dbamy o to, aby prezentowane kino było wartościowe i dostosowane do wieku, a także wyróżniało się walorami artystycznymi, edukacyjnymi oraz produkcyjnymi. Festiwal Młode Horyzonty jest kontynuacją MFF Kino Dzieci.

Młode Horyzonty są jedną z kluczowych gałęzi Stowarzyszenia Nowe Horyzonty odpowiedzialną za upowszechnianie i wspieranie wartościowego kina dla młodego widza. Młode Horyzonty działają w kilku komplementarnych obszarach: dystrybucji filmów w kinach i online, upowszechnianiu filmów dla grup przedszkolnych i szkolnych, wspieraniu rozwoju projektów dla dzieci i młodzieży w Polsce i na świecie, zaś kulminacją działań jest coroczny festiwal.

- czytamy na stronie festiwalu