null

Koncerty, spektakle, spotkania. Zapraszamy na Nowe Epifanie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Czemuś mnie opuścił? - to hasło 13. Interdyscyplinarnego Festiwalu Wielkopostnego Nowe Epifanie. W centrum uwagi jest Jezus - postać historyczna, a zarazem obiekt wiary.

Kim dzisiaj jest dla nas syn cieśli z Nazaretu? Za kogo ludzie go uważają? Z tym pytaniem organizatorzy festiwalu zwrócili się do artystów, których zaprosili do udziału w tegorocznych Nowych Epifaniach.

„Czemuś mnie opuścił?” to jedne z ostatnich słów Jezusa według ewangelistów Marka i Mateusza. Czy to naprawdę są ostatnie słowa, które może powiedzieć umierający Bóg? Dziś okrzyk Jezusa wydaje się być szczególnie przejmujący, gdy tak wielu ludzi umiera samotnie na oddziałach covidowych, na granicach, a świat zbroi się na wojnę. A może jest to pytanie, które powinniśmy zadać w pierwszej kolejności samym sobie? Moment na krzyżu to dla Jezusa zarówno bolesny koniec, jak i początek. W jakim stopniu mamy dostęp do samych siebie? Czy idziemy własną drogą? Czy przypadkiem samych siebie nie opuściliśmy? Te i inne pytania będą przewijać się przez festiwalowe wydarzenia.

Festiwal Nowe Epifanie potrwa od 2 marca do 10 kwietnia. W programie znalazło się osiem premier teatralnych, koncerty, instalacja, wydarzenie kulinarne.

Festiwalowe spotkania z publicznością odbywać się będą m.in. w TR Warszawa, Teatrze Rampa, Teatrze Powszechnym, Komunie Warszawa, Teatrze Collegium Nobilium, Państwowym Muzeum Etnograficznym. 

Organizatorem Festiwalu jest Centrum Myśli Jana Pawła II - warszawska instytucja kultury.

na białym tle w niebieskiej ramce napisy: Nowe Epifanie, Czemuś mnie opuścił? oraz informacja o terminie festiwalu - 2 marca do 10 kwietnia