null

Niespieszne lato w Otwartym Jazdowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: fot. Otwarty Jazdów

3. Festiwal Otwarty Jazdów to bogaty program kulturalny, artystyczny i edukacyjny oraz mnóstwo okazji do spotkań z prawdziwymi ludźmi i wspólnego doświadczania lata w jazdowskiej wiosce.

Miejska pasieka, kury jedwabiste, ekologiczne ogrody warzywne i oczywiście zabytkowe, drewniane domki fińskie, a w nich: tańce na dechach przy muzyce tradycyjnej, warsztaty rękodzielnicze, poezja, sztuki wizualne i seanse filmowe  - to jedynie jedynie namiastka tego, czego można spodziewać się w wakacje na Jazdowie.

Festiwal codziennie

Wydarzenia festiwalowe odbywają się codziennie. Formuła jest prosta: jeden dzień tygodnia to jeden temat. Poniedziałki na Spacer, Literackie Wtorki, Wizualne Środy, Filmowe Czwartki, Muzyczne  Piątki, Rodzinne Soboty i Ekologiczne Niedziele.

Spacerowe poniedziałki to fantastyczny dzień by poznać Jazdów i rozpocząć przygodę festiwalową. To czas by zajrzeć w tajemnicze zakamarki osiedla, odkryć jego historię. Spacery prowadzone będą w języku polskim i angielskim.

Wtorki będą okazją do wzięcia udziału w warsztatach literackich z wybitnymi artystkami takimi jak Natalia Malek czy Maria Cyranowicz.

Podczas Wizualnych Śród spodziewajcie się wystaw, instalacji artystycznych w ogrodach oraz performance’ów. 

Czwartki spędzimy na leżakach pod chmurką w towarzystwie polskiego kina. Co tydzień odbędzie się projekcja filmu połączona ze spotkaniami z nowymi, młodymi twórcami i twórczyniami branży filmowej.

W piątkowe wieczory usłyszymy melodie z pogranicza łęczycko-łowickiego,  ziemi rawskiej oraz pieśni wielogłosowe.

Rodzinne soboty Festiwalu Otwarty Jazdów będą prawdziwą ucztą dla najmłodszych warszawiaków i ich rodziców. W programie warsztaty architektoniczne, rękodzielnicze oraz spotkania z fińską literaturą dziecięcą.

Niedziele zaś, będą ekologiczne, w ramach których odbędą się warsztaty z projektowania międzygatunkowego w mieście. Bohaterami będą osy, jeże i... szerszenie.

Festiwal Otwarty Jazdów potrwa od 1 lipca do 19 sierpnia. Wstęp na większość wydarzeń jest wolny.

Więcej informacji – na profilu FB Otwartego Jazdowa.