null

Festiwal Sztuka Ulicy

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
28.06.2024 10:00 - 30.06.2024 22:00
różne lokalizacje
Plakat przedstawia 31. edycję Festiwalu Sztuka Ulicy, która odbędzie się w Warszawie w dniach 28-30 czerwca 2024 roku. Centralnym elementem plakatu jest dynamiczna i kolorowa grafika przedstawiająca postać w ruchu, otoczoną konfetti i abstrakcyjnymi wzorami. Tło plakatu jest pełne żywych kolorów, co podkreśla energię i radosny charakter festiwalu. Na plakacie widnieją również podstawowe informacje dotyczące wydarzenia
Sztuka ulicy

W dniach 28-30 czerwca odbędzie się 31. edycja Festiwalu Sztuka Ulicy. Prezentacje można będzie oglądać w plenerze, w różnych miejscach Warszawy. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Warszawa współfinansuje festiwal.

Festiwal Sztuka Ulicy jest organizowany na przełomie czerwca i lipca, kiedy mieszkańcy Warszawy i turyści częściej spędzają czas w przestrzeni publicznej. Zaproszone formacje uliczne z Polski i Europy w swych przedstawieniach odwołują się zarówno do klasycznej literatury jaki i korzystają z współczesnych tekstów i form wyrazu.

Widzowie mogą poznać różne osiągnięcia sztuki ulicznej i nowe trendy, obejrzeć spektakle z różnych gatunków sztuki performatywnej, wsparte różnymi technikami wykonawczymi. Wybrane lokalizacje umożliwią przygotowanie prezentacji dla kilkuset, a nawet kilku tysięcy odbiorców. W tym roku będzie to Rynek Nowego Miasta, Park Szczęśliwicki i Plac Defilad.
Program Festiwalu jest dostępny online.

Szczegóły programu dostępne na stronie www.sztukaulicy.pl.

Wydarzenie zapewnia następujące udogodnienia