null

XVII Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje

Drukuj otwiera się w nowej karcie
16.11.2022 10:00 - 04.12.2022 21:00
Na fioletowym tle narysowane dwie dziewczyny w jasnych sukienkach tańczące wokół papierowej torebki z cukrem. Napis XVII Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje Kryzys znów damy radę

Kryzys. Znów damy radę! Pod tym hasłem odbędzie się tegoroczna edycja kultowego festiwalu organizowanego przez Instytut Stefana Starzyńskiego, oddział Muzeum Powstania Warszawskiego.

Podczas XVII edycji Festiwalu Warszawskiego Niewinni Czarodzieje odbędziemy podróż do Warszawy z przełomu lat 70. i 80., kiedy z kryzysem walczono nie tylko za pomocą polityki, lecz także humoru i zaradności. O niepokojach związanych z kryzysem, w wielu jego wymiarach, rozmawiać będziemy na poważnie, nie zapomnimy jednak, by pośmiać się z naszych kłopotów.

Kryzysowy festiwal

Dziś, gdy nadciąga kolejna zima, niczym mieszkańcy domu przy ulicy Alternatywy 4 nie załamujemy rąk, nawet jeśli nasi Winniccy opuszczą osiedle w geście solidarności z dwudziestym stopniem zasilania. W każdym z nas drzemie przecież hybryda sprytu dźwigowego Kotka i geniuszu wynalazcy Manca. Byleby te siły połączyć i lokomotywę podłączyć!

Drodzy Lokatorzy Festiwalu, w opałach czy w ochłodzeniach – znów damy radę!

- mówią organizatorzy.

Festiwal potrwa od 16 listopada do 4 grudnia. W jego programie znalazły się m.in.:

  • Konkurs fotograficzny “Mój kawałek podłogi”;
  • Wystawa w Fotoplastikonie Warszawskim “Stan wojenny. W obiektywie Chrisa Niedenthala”;
  • Przegląd filmów dokumentalnych “Polska Kronika Filmowa”;
  • Koncert Błażeja Króla i Silent Disco;
  • Spotkanie i warsztat “Drugie życie ubrań”;
  • Rewia komediowa “Tania rewia – Kryzys to my umiemy”
  • “Dla alternatywy damy dancing”.

W programie także dyskusje o architekturze, klimacie, krysysie wieku średniego i o nadziei. A także spektakl “Komedianci. Rzecz o bojkocie” czy też warsztaty z tworzenia kolaży.

Więcej informacji, bilety – na stronie Muzeum Powstania Warszawskiego.