null

O prawach człowieka w filmie na Festiwalu WATCH DOCS

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na czarnym tle, ujęcie śpiewającej jednej z czarnoskórych bohaterek filmu, ubranej w czerwono-biało-czarną sukienkę
Autor: "Płynąc do Kinszasy", materiał promocyjny filmu

Festiwal to jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową.

Tegoroczna hybrydowa edycja festiwalu odbędzie się w kinach (od 10 do 16 grudnia) oraz online na platformie Mojeekino.pl (od 10 do 19 grudnia).

W programie festiwalu znajdziemy konkurs filmów dokumentalnych z międzynarodowym jury, pozakonkursowe sekcje stałe, retrospektywy, dyskusje panelowe, warsztaty filmowe w formule masterclass i wiele innych wydarzeń.

Filmem otwierającym festuwal jest„Sędziowie pod presją” w reżyserii Kacpra Lisowskiego - opowieść o niepokornych sędziach, którzy stają w obronie Konstytucji oraz trójpodziału władzy czyli zderzenie człowieka z systemem.  

W tegorocznym programie festiwalu nie zabrakło stałych sekcji: międzynarodowy konkurs filmów dokumentalnych, „Chcę zobaczyć” (panorama współczesnego dokumentu zaangażowanego), „Nowe filmy polskie” (najciekawsze polskie filmy sezonu poświęcone kwestiom społecznym) oraz „Na krótko” (krótkie metraże dotyczące praw człowieka).  Jak zwykle na WATCH DOCS projekcjom – zarówno kinowym, jak i tym w Internecie – towarzyszyć będą dyskusje z gośćmi festiwalu: twórcami, dziennikarzami i ekspertami.

Filmy online oglądać będzie można na platformie Mojeekino.pl. Kilka filmów festiwalowych oglądać będzie można bezpłatnie.

Więcej informacji na temat festiwalu - na stronie Watch Docs(otwiera się w nowej karcie) i na profilu na Facebooku.

(otwiera się w nowej karcie)