null

Festiwal Wszystkie Mazurki Świata 2022

Drukuj otwiera się w nowej karcie
22.06.2022 - 26.06.2022
Grafika w ukraińskich niebiesko-żółtych barwach, w tle latające gołębie pokoju, na środku tekst: "Festiwal Wszystkie Mazurki Swiata, Pieśni pokoju pieśni zwycięstwa 2022".
Festiwal Wszystkie Mazurki Świata

Pięć dni koncertów i potańcówek, porywające pieśni zespołu Drewo z Kijowa, najlepsze kapele wiejskie, prawie 40 różnych warsztatów, zajęcia dla dzieci, pokazy produkcji instrumentów i spotkania z ich twórcami. A na koniec Noc Tańca – 10 godzin świetnej muzyki ponad 30 kapel i taneczne szaleństwo do rana. Szykuje się gorący, trzynasty już festiwal Wszystkie Mazurki Świata, święto tradycyjnej muzyki, tańca i śpiewu.

W tym roku Festiwal Wszystkie Mazurki Świata jest z Ukrainą. Z przyjaciółmi, którzy od lat występowali na festiwalowych scenach, grali do tańca, współtworzyli go. Niektórych z nich znów usłyszymy i zobaczymy w Warszawie. Zabrzmią pieśni pokoju i pieśni zwycięstwa – poprzez wspólnotę w śpiewie i muzyce budując siłę do przeciwstawiania się złu.

Wiosenny festiwal organizowany jest po raz trzynasty. Na jego kształt składają się specjalnie przygotowywane koncerty oraz działania układające się w długofalowe procesy, mające na celu przekaz konkretnych umiejętności a także „ducha” muzyki tradycyjnej. Szczególnie ważne są w tym procesie warsztaty – śpiewu, tańca i muzyki instrumentalnej – dzięki którym rośnie grono osób posługujących się muzycznym i tanecznym językiem (czy też językami), jako wyrazem własnej ekspresji.

źródło: Festiwal Wszystkie Mazurki Świata

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.