null

Festiwalowe seanse na VOD Warszawa

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Filmy z krajów Afryki i z Ukrainy - do obejrzenia jesienią w domowym zaciszu. Już 22 października na stołecznej platformie kulturalnej VOD Warszawa dostępne będzie ponad dwadzieścia filmów z festiwalu AfryKamera. W listopadzie - projekcje z Ukraina! 7. Festiwal Filmowy.

AfryKamera

17. Festiwal AfryKamera, który odbył się najpierw w formie stacjonarnej, w warszawskiej Kinotece, teraz będzie miał swoją odsłonę online. Od 22 do 31 października filmy będą dostępne na platformie VOD Warszawa. Bilety są już dostępne.

Festiwal AfryKamera to największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie poświęcone kulturze afrykańskiej. W tym roku oprócz filmowych seansów odbywały się także spotkania z gośćmi, debaty na temat przyszłości Afryki, wystawa artystów i artystek afrykańskich, warsztaty muzyczne i taneczne oraz zajęcia dla dzieci, market afrykański, a także koncerty zespołów afrykańskich.  

Ukraina!

Na VOD Warszawa można też będzie obejrzeć filmy ukraińskie, prezentowane podczas Ukraina! 7. Festiwal Filmowy. Część stacjonarna, w kinach, potrwa od 21 do 29 października, a w dniach 1-14 listopada filmy ukraińskie można będzie oglądać online.

Ukraina! to jedyny festiwal filmów ukraińskich w Polsce. W tym roku pokazanych zostanie ponad 50 produkcji, w tym nowe filmy fabularne, dokumentalne, krótkometrażowe i animowane, a zarazem najlepsze, nagradzane na festiwalach filmy, które powstały w Ukrainie w ciągu ostatnich lat.

Dużo kultury w jednym miejscu

Platforma VOD Warszawa powstała po to, by mieszkanki i mieszkańcy Warszawy mogli znaleźć w jednym miejscu ofertę warszawskich instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych. Od września 2021 roku można tam znaleźć spektakle i filmy dla dzieci i dla dorosłych, koncerty, dokumenty, ciekawe dyskusje, pomoce dydaktyczne dla nauczycieli. Można tam także śledzić festiwale filmowe i teatralne. Nad zawartością platformy czuwa Centrum Kultury Filmowej im. Andrzej Wajdy