null

Pierwszy festiwal dokumentów cały dla młodych

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Plakat festiwalu LET'S DOC | Autor: Dawid Ryski

Takiego festiwalu jeszcze w Polsce nie było! Między 21 a 29 października w warszawskich kinach, a później także online, można będzie oglądać filmy dokumentalne o młodych i dla młodych. W programie znajdą się zarówno polskie, jak i zagraniczne produkcje dla widzów w wieku 10-18 lat oraz warsztaty, prelekcje i spotkania z gośćmi.

Festiwal Filmów Dokumentalnych dla Młodej Widowni LET’S DOC będzie gościł w dwóch warszawskich kinach - Atlantic i Elektronik – oraz na platformie VOD Warszawa (30 października – 10 listopada).

Filmy wybrane do programu zostały podzielone na cztery sekcje. Dwie z nich to sekcje konkursowe: YOUNG DOCS 10+ oraz YOUNG DOCS 14+, w których zostaną pokazane najlepsze filmy dokumentalne z dwóch ostatnich lat walczące o Nagrodę Ostrowidza. Dwie kolejne sekcje to panoramy: POLSKIE PODWÓRKO oraz OKNO NA ŚWIAT, w których będzie można obejrzeć najciekawsze produkcje z ostatnich lat zrealizowane w Polsce oraz zagranicą. Projekcje będą dostępne zarówno dla widzów indywidualnych, jak i dla szkół. 

Młodzi dziś są bardzo świadomi społecznie, politycznie, widzą, co się dzieje ze światem, wiele z tych rzeczy im się nie podoba, chcą na nie reagować. Festiwal będzie dla nich miejscem do spotkania i da im siłę do działania

– mówi Katarzyna Ślesicka, zastępczyni dyrektorki ds. merytorycznych Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.

Każdej projekcji filmowej w kinie będzie towarzyszyła rozmowa dotycząca aspektów związanych z tematem filmu i sposobem jego powstania lub spotkanie z twórcami. W siedzibie CKF w Alejach Ujazdowskich 20, będą się odbywać praktyczne warsztaty dla młodzieży oraz dla nauczycieli.

Pełny program festiwalu zostanie opublikowany w drugiej połowie września. Znalazły się w nim m.in. takie filmy jak „Dziewczyńskie historie”, „Lyra”, „Rodzinne pastwisko” („Ramboy”), „Lato kolibrów” („Hummingbirds”) czy „Instagramowa rodzina” („Girl Gang”).