null

Fotoliteratura - warsztaty z Mikołajem Grynbergiem

Drukuj otwiera się w nowej karcie
03.12.2023 08:00 - 03.12.2023 20:00
Grafika zapowiadająca warsztaty z Mikołajem Grynbergiem
Warsztaty z Mikołajem Grynbergiem

Mikołaj Grynberg - pisarz, reporter i fotograf – poprowadzi dwudniowy kameralny warsztat opowiadania słowem i obrazem. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy. Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Stołeczne Warszawa w ramach Stałego Programu Kulturalnego.

Warsztaty odbędą się 9 i 10 grudnia, będą składać się z części teoretycznej – wykładu wprowadzającej i rozmowy, a także praktycznej – samodzielnego ćwiczenia fotograficznego w przestrzeni miasta.

Czy literatura piękna ma swój odpowiednik w fotografii?
Kiedy zdjęcie ma charakter fabularny i – podobnie jak pisarstwo – staje się twórczością?
Co, ponad ilustrowanie, może wnieść fotografia zestawiona z tekstem literackim? Co weźmie wtedy górę nad odbiorcą – litery czy kadry? I szerzej: jaką siłę reprezentuje literatura w epoce kultury obrazowej, czy z fotografii może wyłonić się powieść i odwrotnie – jak jedno zdjęcie staje się zaczynem fikcyjnych zdarzeń?

Podczas kameralnych warsztatów uczestnicy zastanowią się, jaki fotograficzny wyraz można nadać opowiadaniom Mikołaja Grynberga z książki „Poufne”, albo jak, jedynie sprowokowani lekturą, mogą stworzyć niezależną opowieść.

Zgłoszenia do 3 grudnia. Liczba miejsc w grupie ograniczona. Szczegóły w wydarzeniu na FB.