null

Finał Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Pałacyk Konopackiego | Autor: Paweł Wiszomirski, Klaudyna Desperat

28 września w Pałacyku Konopackiego poznamy najlepsze projekty zrealizowane w stołecznych placówkach oświatowych, instytucjach kultury, przez organizacje pozarządowe i osoby związane z kulturą i edukacją.

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej to konkurs, którego celem jest wyróżnienie najlepszych warszawskich animatorek i animatorów, edukatorek i edukatorów, nauczycielek i nauczycieli, artystów i artystek, aktywistów i aktywistek oraz realizowanych przez nich/nie projektów w instytucjach kultury (domach kultury, muzeach, teatrach, galeriach, bibliotekach), szkołach, przedszkolach i placówkach wychowania pozaszkolnego, uczelniach, organizacjach pozarządowych.

Kapituła Nagrody (w składzie: Paulina Andruczyk, Dominika Jagiełło, Marcin Jasiński, Adam Markuszewski, Edyta Ołdak – przewodnicząca Kapituły, Karolina Pluta, Jaśmina Wójcik, Beata Zuziak, Katarzyna Žák-Caplot) wyłoniła grono laureatek i laureatów tegorocznej, 13-tej już edycji.

Autorzy i autorki najlepszych projektów otrzymają nagrody finansowe (łączna pula nagród wynosi 100 tys. złotych), a ich projekty staną się wyznacznikiem trendów oraz inspiracją dla osób zajmujących się edukacją kulturalną.

Gala finałowa

28 września w Pałacyku Konopackiego odbędzie się uroczystość wręczenia nagród, która będzie także okazją do sieciowania, wymiany praktyk i podjęcia wspólnej refleksji o przyszłości edukacji kulturalnej w naszym mieście.

W programie wydarzenia:

  • 10:00 – 11:30 – uroczyste wręczenie nagród (z tłumaczeniem na PJM i transmisją online)
  • 11:30 – 12:30 – lunch i sesja stolikowa z laureatkami i laureatami
  • 12:30 – 13:30 – panel dyskusyjny o przyszłości edukacji kulturalnej prowadzony przez Justynę Suchecką (z tłumaczeniem na PJM i transmisją online*)

Osoby chcące wziąć udział w wydarzeniu prosimy o zgłoszenie poprzez formularz najpóźniej do 23.09.

Uroczystość organizowana jest w partnerstwie Biura Kultury m. st. Warszawa, Staromiejskiego Domu Kultury oraz Domu Kultury Praga.