null

Goście Wieczerzy Pańskiej - premiera spektaklu w Nowym Teatrze

Drukuj otwiera się w nowej karcie
24.02.2023 19:00 - 26.02.2023 21:00
Na żółtym tle narysowane coraz mniejsze okręgi składające się ze słów Otchłań przyzywa (napisy białe albo czarne). Na górze logo festiwalu, na dole - daty jego trwania
Autor: materiały organizatora

To opowieść o ludziach, którzy kontemplują puste miejsce po nadziei. Medytacja nad kondycją zawieszoną między kiedyś obecną nadzieją, a jej odczuwanym obecnie brakiem. Opowieść o nadziejach skompromitowanych, utraconych. I o tych możliwych, które pozostały jednak niezauważone.

„Ja i mój Bóg żyliśmy w specjalnie zaaranżowanym świecie, w którym wszystko się zgadzało” – mówi pastor Tomas Ericsson, bohater „Gości Wieczerzy Pańskiej” Ingmara Bergmana.

Obok konfrontującego się ze swą niewiarą duchownego staje trójka bliźniaczo podobnych pod względem kondycji postaci. Marta Lundberg, zakochana w pastorze nauczycielka, ateistka doświadczona cudem od Boga, w którego nie wierzy. Jonas Persson, pogrążony w depresji mężczyzna, przerażony majaczącą na horyzoncie wizją wojny atomowej. Algot Frövik — cierpiący z powodu choroby kręgosłupa kościelny, który czyta o męce Chrystusa, by przezwyciężyć uporczywą bezsenność.

źródło: Nowy Teatr

Sprawdź lokalizację na mapie