null

17. Festiwal Grand OFF - pokazy filmowe

Drukuj otwiera się w nowej karcie
27.11.2023 17:00 - 01.12.2023 20:00
Ursynowskie Centrum Kultury "Alternatywy", I. Gandhi 9
Grafika zapowiadająca pokazy filmów festiwalu Grand Off
17. Festiwal Grand OFF

Już po raz siedemnasty odbywa się Festiwal Grand OFF im. Witolda Kona - Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata. Na przełomie listopada i grudnia można będzie obejrzeć najciekawsze produkcje nadesłane na konkurs. Bezpłatne pokazy będą odbywały się stacjonarnie, a także online.

Powołane do życia w 2006 Światowe Nagrody Filmowe Niezależnych GRAND OFF jest wydarzeniem kulturalnym, które zwraca uwagę na zjawisko kina niezależnego i nadaje mu odpowiednią rangę, powagę i prestiż.

Najciekawsze produkcje niezależne z całego świata poddawane są preselekcji i typowane przez profesjonalną Komisję Nominacyjną do nagród w jedenastu kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktorka, aktor, fabuła, dokument, animacja oraz najlepszy film polski.

Filmy nominowane ocenia międzynarodowa Kapituła składająca się ze znawców filmu, teoretyków, reżyserów, operatorów, montażystów i aktorów z ponad 30 krajów. Nagrody w postaci statuetek wręczane są na festiwalowej Gali, która w tym roku odbędzie się 2 grudnia. Poprzedzą ją pokazy stacjonarne i online. Program projekcji można znaleźć na stronie festiwalu.