null

Cykl “Grochów gadany” - kolejne spotkanie sąsiedzkie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
widok na dom, ogrodzony siatką, na której wiszą szyldy z nazwami ulic: Kiprów i Sztuki
Dom Sztuki | Autor: Paweł Wyszomirski

Z Grochowem są związani od pokoleń, od całkiem niedawna lub już dawno się stamtąd wyprowadzili. Goście spotkań pod hasłem "Grochów gadany" reprezentują różne dziedziny kultury i sztuki - piszą, tworzą muzykę, występują na scenie. Cykl jest częścią projektu realizowanego przez Doriana Widawskiego w ramach stypendium artystycznego m.st. Warszawy.

Dorian Widawski pracuje jako animator sąsiedzki, działa w organizacjach pozarządowych i jest radnym Osiedla Grochów-Północny. Zainicjował podkast Odsłuch społeczny, reżyserował w grupie teatralnej 3kolektyw, o teatrze także pisał — w „Czasie Kultury”, „Dialogu” i „Magazynie Szum”. W 2023 roku realizuje swój projekt stypendialny, obejmujący działania związane z Grochowem. 

Rozmowa o Grochowie

15 maja o godzinie 18.00 w cyklu “Grochów gadany” odbędzie się spotkanie z Łukaszem Drozdą – politologiem, urbanistą i mieszkańcem Grochowa.

Porozmawiamy o tym, co go w tej części miasta inspiruje, pozwala odetchnąć, a co męczy. Co chciałby zmienić, a do czego podchodzi z uznaniem. Oczywiście nie ominiemy tematów związanych z działalnością naukową i popularyzatorską.

Rozmowę poprowadzi Nina Olszewska — doktora nauk humanistycznych, geodetka i absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu. Publikowała między innymi w Krytyce Politycznej, „Dużym Formacie”, magazynach „Kontakt” i „Non/fiction”. Jest autorką książki „Pudło. Opowieści z polskich więzień” (2020). Na Grochowie mieszka od 2018 roku.

Cykl “Grochów gadany” jest częścią projektu realizowanego przez Doriana Widawskiego w ramach stypendium artystycznego m.st. Warszawy.